Podzimní sportování na základce. 21. 11. 2017

Pomalu končí třetí měsíc letošního školního roku a kromě té tradiční školní práce máme za sebou i řadu sportovních akcí.

Podzim jsme zahájili běháním – vyhráli jsme okresní kolo a byli stříbrní na kraji v přespoláku, zúčastnili jsme se tradičního náchodského závodu družstev – Běhu do zámeckých schodů, hráli jsme malou kopanou na broumovské umělce. A dařilo se nám také i v halových sportech.Z pověření okresní rady Asociace školních sportovních klubů jsme uspořádali okresní finále děvčat i kluků ve stolním tenise. Tento sport má u nás pod palcem kolega Pavel Kozlovský a hlavně díky jemu proběhl tento turnaj skvěle. Navíc - jeho svěřenci se v silné konkurenci také neztratili.

Jinak patří podzim hlavně florbalu. Se všemi věkovými kategoriemi jsme se letos zúčastnili okrskových a okresních kol. Těm z vás, kteří si vzpomenou na mé zoufalé volání o pomoc při shánění trenérů pro florbalovou mládež, musí být asi hned jasné, že nemáme šanci proti týmům, které pravidelně trénují. I tak bych chtěl poděkovat všem našim klukům za předvedenou hru a nasazení. Asi nejblíže měli k postupu naši nejstarší žáci a musím zde opravdu smeknout před jejich hrou a bojovností. Popravdě – myslel jsem si, že dostanou ranec, ale hráli skvěle a s neuvěřitelnou touhou po úspěchu. A i když jim postup unikl opravdu jen o ten pověstný vlásek, mohou být právem hrdí na své výkony. Škoda, mohli si zahrát „velký“ florbal v náchodské plechárně, moc bych jim to přál… Základ sportovní party našich starších žáků tvoří Standa Rubáček, Dan Hofman, David Prouza, Michal Thér, Vojta Kubeček, Aleš Klimeš a společně s dalšími kluky jdou do všeho od sportu a z toho mám radost.

Florbal děvčat, tak to je jiná káva. Tady jde nejprve o nasazení a bojovnost a technika hry jde až v dalším sledu. Najdou-li se mezi holkama alespoň jedna-dvě hráčky, které si s děravým míčkem rozumí, má pak jejich tým velkou šanci na celkový úspěch. Ale podívaná je to skvělá. Obrovská bojovnost, radost i z malých úspěchů a týmový duch – to vše dělá z dívčího florbalu neskutečnou podívanou.  A to myslím vážně. Zájem o účast byl letos v těchto kategoriích tak velký, že jsme postavili dva týmy – a to je také radost… !

Samostatnou kapitolou jsou florbalové turnaje pro naše nejmenší žáky. Florbalový svaz pořádá již pátým rokem akci pro žákyně a žáky prvního stupně a naše škola se těchto akcí pravidelně účastní. Je jasné, že je naše příprava téměř nulová, ale těší nás zájem dětí i jejich bojovnost a chápeme to jako přípravu na léta příští. A těch zážitků a postřehů, které z akcí s touto věkovou kategorií zažívám, tak to by vydalo na dvoje vydání kvíčerovských sportovních listů… O to smutnější je pak vysvětlování dětem, /to když vám přinesou napsanou početnou soupisku i s termínem, kdy by mohly chodit trénovat /, že prostě žádný florbalový kroužek v Polici není.

Listopadem pro nás florbalová horečka končí. Velké poděkování všem našim hráčkám a hráčům za dobrou reprezentaci školy, klukům – osmákům, za pomoc při přípravě a průběhu těch turnajů, které jsme pořádali, všem rozhodčím, kteří vyslyšeli mé prosby a přišli, kolegu Teichmanovi za to, že mi trhá trny z paty vždycky, když potřebuji a hlavně také řediteli školy za podporu sportu a sportování. Vypadá to, jako bych se tady lísal o prémie, ale není tomu tak. Věřte mi, vím, jak to chodí na jiných školách a tak opravdu – díky moc !

Nastupuje prosinec a s ním i další sportovní akce na naší škole. V tyto dny vypisuji školní šachový turnaj, na kterém vybereme náš repre tým pro okresní kolo v Náchodě a také je už vypsán další ročník školní basketbalové dovednostní soutěže – O krále obroučky. Na tyto, ale i na všechny ostatní akce, se může přihlásit opravdu každý, kdo má třeba jen trošku chuť to zkusit. A tak neváhejte ….

Hezký den všem – Petr Jansa, kabinet tv