Adventní výlet 3. 12. 2018

Před 1. adventní nedělí jsme se s dětmi vydali za mrazivého, ale krásného slunečného počasí na zámek do Náchoda.

Ještě předtím, než jsme se tam dostali, jsme museli dojet dvěma autobusy, projít pěší zónu a vystoupat po historických schodech. Nejprve nás přivítali medvědi Ludvík a Dáša. A potom nás dovedla paní průvodkyně do adventně a vánočně vyzdobených interiérů. Rychle nás opustila a předala studentům v dobových kostýmech. Princ, princezna a sloužící nás provedli jednotlivými komnatami a seznámili nás s vánočními zvyky a tradicemi na zámku. Také jsme vyslechli vánoční příběh a zazpívali vánoční koledu. V pátek jsme zapálili první adventní svíčku na netradičním věnci, který jsme si dětmi vyrobili. Celá školka voněla po perníčkách, děti válely, vykrajavaly, potíraly a nakonec zdobily. A tak jsme zahájili poslední téma letošního roku: Těšíme se na Vánoce, vždyť jsou jenom jednou v roce!