Betlémy a knihovna 9. 1. 2017

V prvním lednovém týdnu jsme se vydali do Police nad Metují. Stihli jsme toho opravdu hodně. Nejprve jsme navštívili místní kostel. Tam nás pan farář provedl celým kostelem a dovedl nás až k Betlému.

Protože jsme přijely až po Novém roce, měli jsme možnost vidět narozeného Ježíška i Tři krále. Děti byly moc hodné a pozorně poslouchaly. Společně jsme si zazpívali vánoční koledy a pan farář nám zapěl i v jeho rodném polském jazyce.
Poté jsme si prohlédli výstavu betlémů ve Dřevěnce. Viděli jsme betlémy různého stáří a z různých materiálů.
Mezitím nám pěkně vyhládlo. Už jsme se těšili na svačinu, kterou jsme si dali v teple polické knihovny. Tam nás čekal program připravený paní knihovnicí. Prošli jsme celou knihovnu, prohlédli si knížky a časopisy. Soutěžili jsme v hádání říkadel a písniček podle obrázků, v doplňování dvojic pohádkových postav. Paní knihovnice nám zahrála pohádku O koblížkovi a celý program jsme zakončili společnou hrou s hračkami, které mají v knihovně k dispozici.
Výlet se vydařil. Čekání na autobus jsme si zkrátili dováděním v čerstvé sněhové nadílce.
=

  zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace