Divadelní představení 22. 3. 2018

Liduščino divadlo z Roztok u Prahy pro nás v Hronově zahrálo pohádkové pásmo s velikonoční tématikou a známými lidovými písničkami "Veselé Velikonoce".

S panímámou, Honzou a Kačkou jsme prožili tři příběhy. V prvním "Panímáma a barvy duhy" se děti seznámily s tím, jak se strojila Morana a proč se vynášela ze vsi. Ve druhém "Jak Kačce utekla vajíčka" jsme se dozvěděli, jakými bylinkami se kdysi barvila vajíčka a proč se vlastně zdobí. Ve třetí pohádce "Honza a zelená pomlázka" jsme se naučili koledovat. Příběhy byly propojeny povídáním o tom, jak a proč se jmenují neděle v masopustním období a dny v předvelikonočním týdnu.Děti si užily i jízdu vlakem. Pan strojvedoucí jim ukázal kabinu. Zážitek umocnila tma v tunelu.