Slavnost sv. Martina 14. 11. 2018

Konec školky před víkendem pro nás tentokrát neznamenal konec týdne. V páteční podvečer jsme se sešli na oslavě sv. Martina. Děti s rodiči přišly v hojném počtu. Slavnost tentokrát neproběhla tradičně v Metuji, ale v Polici.

Martin nás přivítal u polické hasičárny. Sníh sice nedovezl, ale slíbil nám, žena Vánoce určitě bude. Poděkovali jsme mu písničkou a makovými rohlíčky, které jsme dopoledne upekli ve školce. Poté jsme putovali s lucerničkami za jeho koněm až na farmu p. Rubáčkové. Tam se děti povozily na koníkovi. Rodiče si symbolicky přiťukli martinským vínem a pochutnali si na našich martiňácích. U ohýnku se za opékání špekáčků dlouho příjemně povídalo.