Aktuální informace

22. 8. 2016

Provozní doba: pondělí - pátek 6:00 - 16:00 hodin

Školkovné: 200,- Kč měsíčně.

  • Poplatek se platí společně se stravným, převodem na účet školy na základě školou vystavené složenky. Je třeba vždy uvést správný variabilní symbol. Pokud máte umístěny v mateřské škole 2 děti, musíte provést dvě platby.
  • Dítě může být přijato do mateřské školy pouze na základě písemné přihlášky. Přihlášku obdržíte v MŠ.
  • Informace ohledně provozu mateřské školy můžete získat na tel. 778 053 064, 491 541 141 u paní uč. Kaufmanové a Hubkové.
  • Informace o stravování získáte na tel. 491 541 141 u pí. Jorové.
  • Informace ohledně plateb získáte na tel. č. 491 580 094.

celý článek  

8. 8. 2022

Červen byl pro nás měsícem her a zábavy. Děti využily ke hrám dinosauří plyšáky, procvičily si barvy a jejich odstíny. Při červnových akcích nám přálo počasí, za což jsme velice vděční.

Vydali jsme se vlakem do Broumova na farmu Wenet, pozorovali jsme pávy, velbloudy, lamy, papoušky, různé druhy drůbeže…Využili jsme i různých hracích koutků - děti se proběhly a procvičily své pohybové dovednosti. K obědu jsme na farmě opékali buřty.

celý článek  

11. 7. 2022

Letošní školní rok je minulostí. Zažili jsme spoustu zábavy, akcí, tvoření, oslavili jsme narozeniny, zúčastnili jsme se plaveckého výcviku, zkoumali jsme krásy naší přírody a hlavně jsem si užívali čas pro hru, kamarády a vzdělávání. Rádi bychom Vám i Vašim dětem popřáli pohodové, odpočinkové léto a načerpání nových sil do dalšího školního roku! ?

 

Kolektiv MŠ Velké Petrovice

 

celý článek  

11. 7. 2022

V tomto měsíci jsme se především zaměřili na rodinu. Každý nám vyprávěl o své rodině, kdo ji tvoří, jaká mají členové rodiny jména, zda rodičům pomáhají. Pro maminky jsme tvořili přáníčka.  Maminky jsme obdarovali i keramickým srdíčkem vytvořeným v Dominu. Další dny jsme se věnovali svému domovu – pozorovali jsme různé typy domů, jejich velikost, barvu. Blíže jsme se seznamovali s jednotlivými místnostmi v domě, děti vyprávěly o svém pokojíčku.

celý článek  

10. 5. 2022

Duben nám přinesl opět nová témata a s ním i spousta zábavy.  Děti si povídaly o jaru, na procházkách poznávaly první jarní květiny. Společně jsme vyrazili do Hronova na boulderovou stěnu do Domina.

celý článek  

8. 4. 2022

V měsíci březnu na děti čekalo povídání o vodě, větru, ohni a půdě. Dozvěděly se plno zajímavostí o těchto přírodních živlech. Ve školce pro ně bylo připraveno spoustu zábavných aktivit na toto téma.

celý článek  

21. 3. 2022

Zkraje měsíce jsme se věnovali řemeslům a povoláním. Především dívky zaujala hra Na kadeřnictví – učily se pečovat o vlasy, vytvářely různé účesy, učily se pracovat s natáčkami. Někteří chlapci se nechali od dívek učesat a moc jim to slušelo! Pro kluky jsme přichystali různé hry s vlakem – poznali jsme povolání strojvedoucího, výpravčího a průvodčího.

celý článek  

1. 3. 2022

Téma „Tří králů“ u nás odstartovalo nový rok 2022. Děti si vytvořily své vlastní koruny, seznámily se s příběhem i písničkou a těšily se, až u nich doma tři králové zazvoní.

celý článek  

10. 1. 2022

Tento měsíc byl pro děti plný zážitků. Nejprve nás čekala návštěva mikulášské družiny. Děti se na tento den chystaly, zamýšlely se nad svým chováním, příblížily si blíže jednotlivé postavy - Mikuláše, čerta a anděla. Dostaly nadílku a zlobílci od čerta i bramboru. Hříšníci slíbili, že se polepší, ale bohužel někteří brzy na slib zapomněli! Adventní čas jsme si zpříjemňovali každodenním plněním různých úkolů v kalendáři a připomenutím různých vánočních zvyků a tradic.

celý článek  

16. 12. 2021

Překlenuli jsme se do dalšího měsíce, který jsme započali povídáním o knížkách. Dětem se týden knihy moc líbil. Učily se s knížkou správně zacházet, prohlížely si ilustrace a představovaly své knížky ostatním kamarádům. Velice pěkný program si pak děti užily v městské knihovně v Polici nad Metují, kde děti pomáhaly dávat dohromady popletený příběh, dozvěděly se, jak to v knihovně chodí, ale mohly i nakouknout do knížního skladu.

celý článek  

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace