Duben na Petrovicích 10. 5. 2022

Duben nám přinesl opět nová témata a s ním i spousta zábavy.  Děti si povídaly o jaru, na procházkách poznávaly první jarní květiny. Společně jsme vyrazili do Hronova na boulderovou stěnu do Domina.

Po horolezeckém zážitku si děti mohly vytvořit malý dáreček z keramiky pro své maminky, které budou mít v květnu svátek. Také se děti seznamovaly s mláďátky – s jejich názvy i zvuky. Společně jsme si zkusili zahrát pohádku „O koťátku, které zapomnělo mňoukat“. Děti si také mohly vytvořit zpěvník na písničku „Když jsem já sloužil…“

Nastal nám čas velikonočních svátků a s ním i veselé tvoření ze skořápek. Děti si oprášily říkanky, které jistě využily při koledě.

Na konci dubna jsme se vydali na hudební vystoupení do Bezděkova nad Metují, kde si děti mohly zazpívat s Honzou Krejčíkem, který nás provedl hudebním programem na slušná slovíčka. Měsíc duben jsme zakončili povídáním o hmyzu a přivítáním čarodějnic a čarodějů ve školce.