Květen na Petrovicích 11. 7. 2022

V tomto měsíci jsme se především zaměřili na rodinu. Každý nám vyprávěl o své rodině, kdo ji tvoří, jaká mají členové rodiny jména, zda rodičům pomáhají. Pro maminky jsme tvořili přáníčka.  Maminky jsme obdarovali i keramickým srdíčkem vytvořeným v Dominu. Další dny jsme se věnovali svému domovu – pozorovali jsme různé typy domů, jejich velikost, barvu. Blíže jsme se seznamovali s jednotlivými místnostmi v domě, děti vyprávěly o svém pokojíčku.

Opět jsme využili nabídky z bezděkovské školy, tentokrát nás čekalo kouzelnické představení. Všem dětem se vystoupení moc líbilo, dokonce některé pomáhaly kouzelníkovi.

Od 20.5. jsme začali jezdit se všemi dětmi na plavání do Broumova. Tentokrát nás čeká pouze šest lekcí, za které jsme vděční. Pomalu se dostáváme do normální předcovidové doby.

Poslední květnový týden nás navštívily děti ze ZUŠ Police nad Metují se svým vystoupením Bouda, budka. Děti poznávaly různé hudební nástroje podle vzhledu a zvuku, doprovázely písničku rytmickými nástroji. Hudebním nástrojům jsme se ve školce věnovali celý týden možná, že někteří z nás se začnou v budoucnu věnovat hudbě.