Listopad na Petrovicích 16. 12. 2021

Překlenuli jsme se do dalšího měsíce, který jsme započali povídáním o knížkách. Dětem se týden knihy moc líbil. Učily se s knížkou správně zacházet, prohlížely si ilustrace a představovaly své knížky ostatním kamarádům. Velice pěkný program si pak děti užily v městské knihovně v Polici nad Metují, kde děti pomáhaly dávat dohromady popletený příběh, dozvěděly se, jak to v knihovně chodí, ale mohly i nakouknout do knížního skladu.

Další si týden jsme očekávali příchod sv. Martina na bílém koni. Děti si upekly svatomartinské rohlíčky, zahrály si příběh o sv. Martinovi a také se samozřejmě dozvěděly o pověsti, jak to všechno bylo. Děti nadšeně očekávaly první sníh.

Protože se nám ale počasí ochladilo, je dobré vědět, jak se správně obléci a také jak se chovat, abychom nebyli nemocní. Děti se seznamovaly s lidským tělem. Co můžou způsobovat bacily, ale také jak nemocím předcházet. A samozřejmě je důležité i správné oblečení, které nás před zimou a nemocemi ochrání.