Prosinec na Petrovicích 10. 1. 2022

Tento měsíc byl pro děti plný zážitků. Nejprve nás čekala návštěva mikulášské družiny. Děti se na tento den chystaly, zamýšlely se nad svým chováním, příblížily si blíže jednotlivé postavy - Mikuláše, čerta a anděla. Dostaly nadílku a zlobílci od čerta i bramboru. Hříšníci slíbili, že se polepší, ale bohužel někteří brzy na slib zapomněli! Adventní čas jsme si zpříjemňovali každodenním plněním různých úkolů v kalendáři a připomenutím různých vánočních zvyků a tradic.

Společně jsme si vyzdobili vánočně školku, každé pondělí jsme zapalovali jednu adventní svíčku a povídali si o blížících se Vánocích. Chystali jsme pro rodiče vánoční vystoupení - Oživený betlém, které se rodičům, věříme, líbilo. Vzhledem k současné situaci ho rodiče obdrželi e-mailem. Děkujeme za vytvoření krásných kostýmů! Jeden den k nám dorazil i Ježíšek s dárky. Děti měly velkou radost z nových žíněnek, z didaktických her - především z kostlivce, chlapci z aut.

Všem přejeme v novém roce hodně zdraví a štěstí, dětem krásné kamarádství, na které budou v dospělosti rádi vzpomínat. Doufáme, že se epidemická situace zlepší a budeme se moci ve školce setkávat jako dříve!!!