Únor na Petrovicích 21. 3. 2022

Zkraje měsíce jsme se věnovali řemeslům a povoláním. Především dívky zaujala hra Na kadeřnictví – učily se pečovat o vlasy, vytvářely různé účesy, učily se pracovat s natáčkami. Někteří chlapci se nechali od dívek učesat a moc jim to slušelo! Pro kluky jsme přichystali různé hry s vlakem – poznali jsme povolání strojvedoucího, výpravčího a průvodčího.

Téma řemesel vyvrcholilo karnevalem. Školka byla plná hasičů a doktorů, objevila se však i zahradnice, baletka, kuchařka, dřevorubec. Karneval byl plný her a legrace. Děti si přichystaly i občerstvení – udělaly si dort, který všem chutnal. Vyvrcholením bylo jako vždy vystřelení rakety s konfetami. Škoda jen, že řada dětí byla nemocná.

Další část měsíce jsme si ve spojení s olympijskými hrami povídali o sportu. Děti se dozvěděly, jak je pohyb důležitý pro náš život. Některé sporty jsme si vyzkoušeli, jiné jsme zhlédli pomocí ICT.