Exkurze do Hradce Králové 15. 7. 2016

Ve čtvrtek 16.6.2016 jsme se vydali s 1.C na exkurzi do Hradce Králové. Jeli jsme vlakem a autobusem. V Hradci jsme si prohlédli budovy vlakového a autobusového nádraží, prošli se po pěší zóně a došli až na Tylovo nábřeží, kde pedagogická fakulta pořádala akci „Hrajme si i hlavou“, letos na téma „Souboj živlů“.

Žáci se zde v mnoha stáncích seznámili s fyzikálními jevy a jejich vysvětlování probíhalo hravou formou. Pokusy ve stáncích hořely, dýmily, vařily a klokotaly a každý účastník si mohl sám vše vyzkoušet na vlastní kůži. Viděli jsme např. start rakety, zkusili si posedět na fakírově židli, zabojovali si s roboty, prohlédli si různé optické jevy, hráli si na vlastnoručně vyrobené hudební nástroje a viděli spoustu dalších zajímavostí. U některých stánků byla možnost plnění úkolů. Za jejich zdárné zvládnutí se dostávaly lístky – „Hlavouni“. Ty pak bylo možné vyměnit za drobné odměny.

Počasí nám tento den přálo a tak se nám v Hradci moc líbilo. Velmi děkujeme za možnost účasti.

  zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace