Předškoláci v ZŠ 11. 4. 2022

V pátek 1.4.2022 navštívili třídu na Bezděkově předškoláci z naší mateřské školy. Protože se pilně připravují k zápisu, přišli si vyzkoušet, jak se ve škole učíme a podívat se, co všechno se jejich kamarádi od září už naučili.

Nejprve jsme měli český jazyk. Představili jsme se, zatleskali svá jména, řekli si, jakým písmenkem naše jméno začíná. Pak jsme si zkusili poznat písmenko jen pomocí hmatu, oči nám paní učitelka zavázala. Všichni jsme to dokázali. I předškoláci je poznali, úplnou náhodou si vylosovali písmenko, kterým začínalo jejich jméno. Školáci šli pak do lavic psát do sešitů a předškoláci zkusili psát na tabuli. Zkoušeli napsat svoje jméno tiskacími písmeny.

Pak jsme si udělali přestávku, kdy se předškoláci nasvačili.

Po svačině jsme měli matematiku. Vyzkoušeli jsme počítaní puntíků na kostce a pak jsme počítali i příklady, které vznikly házením dvou kostek. Všichni jsme to zvládli a zasloužili jsme si velkou pochvalu. Školáci museli zase do lavic, kde počítali příklady v pracovních sešitech a předškoláci zkoušeli psát číslice na tabuli. Na závěr jsme ještě zkoušeli hledat číslice mezi mnoha kartičkami s čísly.

Na konci hodiny jsme předškoláky pochválili, protože byli velmi šikovní a pak jsme se s nimi již rozloučili. Oni se vrátili do školky a šli společně s ostatními dětmi na vycházku. A my jsme pokračovali v dalších hodinách, měli jsme ještě prvouku a český jazyk.

Za návštěvu předškolákům moc děkujeme. Práce s nimi byla pro nás zpestřením a moc se nám líbila.