Čarodějná výprava 5. 5. 2021

V úterý 27. dubna jsme se se školní družinou hned po obědě vydali na čarodějnou výpravu do lesa. Na začátku jsme si přečetli dopis, který nám poslala čarodějnice Halabába.

V dopise jsme dostali instrukce k celé výpravě. Od čarodějnice jsme dostali za úkol vyrobit kouzelný lektvar “Zmenšovák pro začátečníky“ , který jsme potřebovali k tomu, abychom se mohli osvobodit a utéci z její chalupy. Na celou výpravu jsme měli 2 hodiny, během kterých jsme museli splnit 8 úkolů, jejichž splněním jsme postupně sbírali jednotlivé ingredience potřebné k výrobě čarovného lektvaru. Celá výprava vedla krásnou přírodou, lesem a tak jsme mohli pozorovat jarní přírodu a užívat si společné chvíle.

Jednotlivé úkoly jsme řešili ve skupinkách, aby měl každý možnost se na jejich plnění podílet. Museli jsme číst, psát, počítat, vyplňovat křížovku, luštit šifry a další čarodějné aktivity.

Cíl celé výpravy byl v lese nad Nízkou Srbskou u vysílače, kde jsme společně posbírali všechny ingredience potřebné k výrobě lektvaru a zkontrolovali splnění všech úkolů. Lektvar se nám podařilo vyrobit, každý z nás se tak mohl nápoje trochu napít a osvobodit se tak z moci čarodějnice Halabáby.

Za odměnu nám v okolí cíle schovali Jeníček s Mařenkou, kteří také úspěšně unikli ježibabě, poklad, který nám ale dalo velkou práci najít.

Celá výprava měřila 9 km, takže jsme se krásně prošli, užili si sluníčka a zábavy při plnění čarodějných úkolů.

  zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace