Oslava čarodějnic a stavění májky 5. 5. 2021

Vzhledem k tomu, že ani letos nebylo možné hromadně oslavit čarodějnice, rozhodli jsme se, že si uděláme svoji vlastní oslavu. V pátek 30. dubna již od rána přicházeli do školy malé čarodějnice a kouzelníci v krásných kostýmech a s nezbytnými kouzelnými hůlkami, klobouky a dalšími čarodějnickými nezbytnostmi.

Všichni jsme se už nemohli dočkat odpoledne, kdy nás čekala spousta zábavy.

Po obědě jsme se všichni ještě dokrášlili a vydali se ven za čarodějnými úkoly. Nejprve jsme soutěžili v hodu pavoukem do koše. Vypadalo to mnohem jednodušeji  než to skutečně bylo.

Další čarodějnou aktivitou bylo vaření čarodějného lektvaru. Každý dostal svůj vlastní lektvar, např. lektvar krásy, rychlosti, zapomnění, dobré nálady… a ingredience, které k jeho výrobě potřebuje. Poté každý musel posbírat všechny své přísady do lektvaru, které byly rozházené po louce za kostelem.

V další disciplíně jsme si vyzkoušeli slalom na koštěti. Velmi těžké bylo běžet, manévrovat a přitom neustále pevně sedět na koštěti, ale moc jsme se u toho nasmáli.

Disciplínou, při které jsme si všichni potrénovali čtení i paměť, bylo luštění lovců pohádkových bytostí, jejichž obrázky s popisem jsme museli nejprve najít na školní zahradě a potom informace z kartiček použít při řešení luštěnky.

Poté už jsme se konečně pustili do zdobení májky, kterou pro nás připravil náš pan školník. Moc mu děkujeme za její zajištění i za pomoc při čarodějných aktivitách.

Když byla májka krásně ozdobená, zbývalo jen umístit na ni malou čarodějnici, která bude na všechny kolemjdoucí shlížet z výšky.

Společnými silami jsme poté májku postavili, pan školník ji řádně upevnil, aby byla rovně a nespadla. Kolem postavené májky jsme předříkali kouzelné zaklínadlo, které jsme se ve škole naučili.

Poslední částí čarodějnického programu bylo opékání špekáčků a následné upálení malé čarodějnice, tak abychom už konečně mohli přivítat jaro a teplejší počasí.

Všichni malí čarodějové a čarodějnice za svou snahu a splnění všech úkolů nakonec dostali Čarodějné vysvědčení a samozřejmě i něco malého na zub. Všichni jsme si celé odpoledne moc užili a těšíme se na další takto příjemně strávené společné chvíle.

  zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace