Oslava čarodějnic a stavění májky 10. 5. 2022

Stejně jako minulý rok jsme v pátek 29. 4. s dětmi ve školní družině uspořádali čarodějnický den s pálením čarodějnice, ozdobením a stavěním májky.

Již během týdne jsme pracovali na výrobě velké čarodějnice, kterou pak hasiči ozdobili velkou vatru při pálení čarodějnic v sobotu.

Hned po obědě jsme se převlékli do čarodějných kostýmů, pomalovali si strašidelně obličeje různými pavučinami, pavouky atd. a těšili se, že využijeme pěkného počasí a užijeme si pěkné odpoledne venku na zahradě.

Nejdříve jsme museli splnit několik zapeklitých čarodějných úkolů. Poznávali jsme různé bylinky a přísady, které patří do čarodějného lektvaru, skládaly rozbité zrcadlo, hledaly zvířátka, která patřila k různým ocáskům. Po celé zahradě jsme museli ve dvojicích hledat ingredience, které jsme potřebovali pro náš speciální lektvar – lektvar neviditelnosti, lásky, síly, odvahy …

Poslední disciplínou byl samozřejmě slalom na koštěti, při kterém jsme se všichni moc dobře pobavili. Za splnění úkolů nás všechny čekala sladká odměna.

Po hrách a soutěžích jsme se pustili do zdobení májky, kterou nám stejně jako vloni připravil náš pan školník a která byla zase o kousek vyšší než ta loňská. Všichni jsme společně vázaly různobarevné mašle, tak jak se nám to líbilo.

Když byla májka ozdobená, pomohli jsme panu školníkovi opatrně májku postavit, zabezpečit ji aby správně držela.

Pak už následoval náš čarodějný tanec kolem májky a také kolem ohniště, při kterém jsme museli odříkávat čarodějné zaklínadlo.

Potom už zbývalo jen podpálit oheň a spálit naši malou papírovou čarodějnici a poté přišli na řadu špekáčky. Moc jsme si celé odpoledne užili, vše nám vyšlo, jak jsme si přáli a už se těšíme na příští rok.

  zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace