Oslava Dne Země 26. 4. 2022

Ve čtvrtek 21. dubna jsme se ve škole celý den věnovali oslavám dne Země, který připadá na 22. dubna. Nejdříve jsme se seznámili s důvody, proč se Den Země po celém světě slaví a jak můžeme být užiteční i my sami.

Poté jsme se vydali na naučnou stezku, která vedla nejprve naší obcí a poté jsme se vydali i polními a lesními cestami. Počasí nám vydrželo, ani jsme nezmokli. Celou stezku jsme plnili různé úkoly a poznávali spoustu nových informací a poznatků.

Nejprve jsme se zamysleli nad tím, co se naší Zemi líbí a co jí naopak trápí, čím ji můžeme škodit a čím ji naopak můžeme trochu pomoci.  Potom jsme se seznámili s vývojem různých zvířat – jak se z vajíčka vylíhnou ptáci, žáby…

Učili jsme se poznávat různá zvířata a přiřazovali je k prostředím, ve kterých žijí, seznámili jsme se se životem žížal a jejich přínosem pro přírodu, zahráli se hru na pravdu a lež, zatančili si žížalí tanec.

Dalším úkolem bylo správně složit obrázky různých rostlin, poté jsme podle obrázků poznávali různé stromy, jejich názvy, listy a plody, které na nich rostou.

Posledním úkolem bylo roztřídit velké množství odpadků, které jsme na zemi našli, do kontejnerů podle účelu, ke kterému slouží.  I s tímto úkolem jsme si snadno poradili. Za splnění všech úkolů si děti vysloužily medaile a nakonec se všechny děti vydali hledat poklad, který byl ukrytý nedaleko.

Všichni jsme se krásně prošli na čerstvém vzduchu, dozvěděli se mnoho nových informací a poznatků a zjistili, jak důležité je svou planetu chránit a pečovat o ni.