Velikonoční výprava za poznáním – distanční výuka 12. 4. 2021

Vzhledem k tomu, že stejně jako minulý rok jsme po několik týdnů nemohli chodit do školy a veškeré školní aktivity se přesunuly do našich obýváků a kuchyní, pokusili jsme se alespoň trochu zpestřit čas strávený doma.

Nemohli jsme ve škole společně prožívat příchod jara a s ním spojené výtvarné, hudební a další aktivity, a to nás vedlo k tomu, abychom vytvořili jarní stezku plnou pohybu, nových informací a zážitků.

Celá akce trvala od soboty 27. 3. po celý velikonoční týden až do neděle 4. 4. 2021.

Před samotnou výpravou si děti vyzvedly individuálně ve škole mapu s informacemi k trase a pracovní listy, které měli během výpravy za úkol vyplňovat. Nejdůležitějším předmětem byla kraslice, ve které byla ukryta hlavní indicie, kterou žáci potřebovali ke splnění posledního úkolu a nelezení pokladu. Kraslici před zahájení výletu měli za úkol rozbít a indicii v něm uschovanou si hlídat po celou dobu výpravy.

Celá trasa měřila asi 5, 5 km a vedla krásnou přírodou kolem obce Bezděkov, především místy, kam se někteří z nás ještě při svých procházkách nepodívali a místy i řádně prověřila fyzickou kondici nás všech.

 Žáci výpravu absolvovali se svými rodiči nebo kamarády individuálně, tak jak se jim to hodilo. Během výpravy čekalo na žáky 10 stanovišť, ke kterým se dostali podle mapy nebo podle fáborků.

Na jednotlivých stanovištích museli plnit různé úkoly, zaměřené především na velikonoce, jaro a jarní přírodu a zvyky a tradice. Všechno pečlivě zaznamenávaly do svých pracovních listů, abychom si vše poté mohli ve škole prohlédnout a zkontrolovat. 

Po splnění posledního úkolu – rozluštění šifry za pomoci tajné indicie z kraslice, se už žáci mohly vydat hledat zasloužený poklad, který se ukrýval za školou.

Za odměnu žáci získali samozřejmě nějaké dobroty, ale také šablonku na malování na sklo a především zadání druhé části Velikonoční výpravy.

V balíčku, který žáci v pokladu objevily, našly také dřevěnou kraslici a k ní drobné ozdobičky. Úkolem dětí potom bylo na kraslice nalepit ozdoby a celou kraslici velkou 15 cm krásně vybarvit a hlavně přinést hotové vajíčko nejdéle o Velikonoční neděli a zavěsit ho na již krásně ozdobenou břízku umístěnou před školou.

Všichni žáci své  úkoly splnily na výbornou. Důkazem toho je nádherně ozdobená bříza před naší školou, kterou mohou obdivovat i kolemjdoucí a kde má každý umístěnu svou ozdobenou dřevěnou kraslici.

Moc děkujeme rodičům za pomoc s absolvováním výpravy i s plněním úkolů – některé byly opravdu složité a doufáme, že společně strávený čas na čerstvém vzduchu spojený s poznáváním přírody a získáváním nových poznatků a informací, byl pro všechny alespoň příjemným zpestřením při distanční výuce.

  zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace