Výlet do Hradce Králové – „ Nedělání“ v Labyrintu Divadla Drak 10. 5. 2022

V neděli 8. května jsme se vydali do Hradce Králové. Výlet byl odměnou pro všechny děti, které chodily do hudebně dramatického kroužku a nacvičovaly a nacvičují divadla, učí se hrát na zobcovou flétnu a další nástroje a společně tráví každé pondělí čas po vyučování.

Dopoledne jsme se všichni sešli na vlakovém nádraží v Polici, kde jsme se rozloučili s rodiči, kteří nás k vlaku odvezli a vydali se na cestu vlakem. Jelikož mezi Náchodem a Jaroměří byla výluka, museli jsme část cesty také absolvovat autobusem.  Cestu vlakem i autobusem jsme si užili, někteří z nás již dlouho vlakem nejeli.

Před 13. hodinou jsme dorazili do Hradce Králové, kde jsme si koupili jízdenky na MHD. Počkali jsme si na trolejbus, který nás dovezl na zastávku Stará nemocnice, odkud už to bylo jen kousek do Divadla Drak.

Měli jsme ještě trochu času, a tak jsme si mohli prohlédnout loutky a hry, které byly umístěné před divadlem v parku, snědli jsme zase část naší svačiny a už se těšili, co nás čeká.

V Labyrintu už na nás čekali. Přivítali nás a představili program „Nedělání – s láskou“. V prostorách labyrintu bylo spousta různých stanovišť, kde herci a dobrovolníci z divadla měli pro děti připravené různé aktivity- např. psaní básní, malování na květináče a zasetí řeřichy, hraní kostek, šlapání na šlapadlech, biograf, psaní přáníček, luštění neviditelných vzkazů, hledání pokračování zaklínadla potřebného k výrobě nápoje lásky, který nám potom při našem předříkávání zaklínadla vyrobila čarodějnice. Měli jsme také možnost prohlédnout si výrobu loutek, které v divadle používají a loutek a dekorací, které můžeme znát z různých jejich inscenací.

Když už jsme si všechno prohlédli a vyzkoušeli, koupili jsme si nějakou drobnost na památku – placky, turistické vizitky a známky atd.

Měli jsme ještě chvíli čas a tak jsme se šli znovu proběhnout do parku před divadlo, kde si někteří z nás dali zase kousek svačiny a pak jsme se zase všichni přesunuli zpět do Labyrintu.

V 16 hodin začínalo divadelní představení s názvem Otěstánek, které se konalo ve Studiu Divadla Drak. Bylo velmi vtipné a zajímavé, všem se představení moc líbilo. Herci si s publikem povídali, celý příběh byl pojat velmi aktivně. Nakonec jsme měli možnost se s herci, kteří pro nás představení připravili, společně vyfotit.

Odcházeli jsme velmi spokojeni a pozitivně naladěni. Zpáteční cestu jsme opět absolvovali trolejbusem. Před cestou domů vlakem jsme ještě stihli slibovanou zmrzlinu a pak už jsme se přesunuli na vlakové nádraží a vydali se na zpáteční cestu.

Znovu jsme jeli vlakem i autobusem a v 19.16 hod. jsme spokojeně unavení dorazili opět na polické nádraží, kde nás čekali rodiče, kteří už se těšili, až jim budeme vyprávět naše zážitky.

Celá neděle se nám velmi vydařila, počasí nám přálo, užili jsme si spoustu legrace, poznali nové věci a získali nové zkušenosti a zážitky a také energii do našeho dalšího společného tvoření.