Zahradní slavnost –ŠD 27. 6. 2022

Ve středu 15. června odpoledne jsme na školní zahradě uspořádali malou zahradní slavnost. Chtěli jsme rodičům a dalším návštěvníkům předvést co jsme se naučili na hudebně dramatickém kroužku i při hodinách hudební výchovy.

Myšlenka, že uspořádáme nějaké vystoupení na konci školního roku, přišla již v zimě, kdy jsme po vánoční besídce uklidili všechny kulisy, kostýmy, noty a začali přemýšlet, co nového se budeme učit. Napadlo nás samozřejmě divadlo, konečně jsme se také mohli pustit do základů hry na zobcovou flétnu a dalších hudebních aktivit.

Zahradní slavnost jsme také uspořádali jako rozloučení se našimi třeťáky, kteří už budou od příštího školního roku navštěvovat jinou školu. Chtěli jsme, aby měli také možnost předvést, co se během druhého pololetí naučili.

Již od rána jsme vše chystali, připravovali výzdobu, občerstvení. Těšili jsme se, jaké to bude, vystupovat venku. Počasí nám krásně vyšlo, svítilo sluníčko a tak jsme se spíš báli, zda se na slunci úplně neupečeme.

Celou slavnost jsme zahájili písničkou Žabka a kytara, kde mohli žáci ukázat, na jaké různé hudební nástroje můžeme písničky doprovázet. Další byla pohybová píseň Doma jsou  všichni pospolu. Poté jsme divákům předvedli, jak jsme se naučili hrát na zobcovou flétnu v Irském tanci s doprovodem na bubny. Další písní byla naše velmi oblíbená písnička Tři tety, dále píseň od Pavla Nováka Zvonky.

Po bloku písní následovalo divadelní představení Otesánek.

Rozloučili  jsme se písní Kolik je na světě očí, při které nás skvěle doprovodili žáci na zobcové flétny. Všem se vystoupení moc povedlo, žáci udělali obrovský kus práce a myslím, že všem předvedli, že se toho od zimy stihli hodně naučit.

Pak už následovala volná zábava, kdy jsme se mohli všichni občerstvit a popovídat si s ostatními.

Děkujeme moc za zapůjčení stanů od DSO Policko, které nám poskytly alespoň trochu stínu, našemu panu školníkovi panu Beranovi za pomoc s přípravami, maminkám a rodičům za jejich dobroty, které přinesli a všem, kteří věnovali svůj čas, aby se na nás přišli podívat a podpořit nás.

Slavnost se nám velmi líbila a podle ohlasů od rodičů je náš nápad také zaujal, proto bychom rádi pokračovali v této tradici a doufáme, že se budeme při této příležitosti scházet pravidelně a budeme alespoň nějaký čas trávit společně.  Myslíme si, že v takovéto malé obci a malé škole je velmi důležité, abychom drželi při sobě a nezapomněli na školu, kam jsme několik let chodili jen proto, že jsme museli přejít na jinou školu a dokázali najít nějaké společné aktivity, které nás spojují.