Školní výlet do Prahy 8. 5. 2016

Ve středu 4.května jsme se vydali na výlet do Prahy. Moc jsme se těšili. Rozhodli jsme se cestovat vlakem a někteří s ním jeli poprvé. Protože v současné době na trase do Prahy je několik výluk, byla cesta malým dobrodružstvím.

 Nejprve jsme využili autobus. Ten nás vezl z Bezděkova na vlakové nádraží. Odtud jsme jeli motorovým vlakem až do Starkoče, kde jsme přestoupili do rychlíku Trutnov – Praha. Ten ale jel jenom do Jaroměře a zde jsme museli využít náhradní autobusové dopravy. Tou jsme se dopravili do Pardubic a odtud jsme jeli rychlíkem z Brna až na hlavní nádraží v Praze. Metrem jsme se přesunuli do Království železnic. Byla to úchvatná podívaná a každý si našel to své. Strávili jsme zde 3 hodiny a pak se prošli chvíli po Praze. Zajímavý byl orloj a jeho historie, Staroměstská radnice i náměstí, úzké uličky s lákadly pro turisty i Václavské náměstí. Pak jsme se spokojeni vydali zase zpět domů k našim maminkám. I zpáteční cesta byla několika dopravními prostředky a tak jsme druhý den ve škole mohli provést porovnání jednotlivých prostředků a zhodnotit kulturu cestování. Výlet se nám moc líbil.

  zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace