ZOO Dvůr Králové 12. 12. 2018

Ve čtvrtek 6.12. jsme společně s 5.A z Police nad Metují vyjeli do vánoční ZOO ve Dvoře Králové. S sebou jsme si vzali vánoční ozdobu, kterou jsme si ve škole společně vyrobili.

U vstupu jsme si každý vyzkoušeli, jak použít vstupenku s čárkovým kódem, aby nás turniket pustil. Hned za vchodem se nás ujala pracovnice ZOO, která nás přivítala, vyfotila si naši ozdobu a krátce nás seznámila s rozmístěním zvířat a s určením směrů, kudy se za nimi vydat.

Pak jsme se již sami vydali na průzkum zahrady. Viděli jsme slony, opice, kozy, hrochy, žirafy, nosorožce a spoustu dalších zvířat. Nejvíce jsme se těšili na surikaty.

Cestou nás zaujali různé interaktivní koutky. Tak jsme mohli zjistit, kolik váží slon, proč se právě stále měnila jeho váha, které zvíře je na světě nejrychlejší nebo nepije vůbec vodu. Také jsme přiřazovali stopy ke zvířatům a podobně.

Nezapomněli jsme ani na odpočinek - proběhli jsme se africkou vesničkou i ve velké lanové prolézačce.

Domů jsme odjížděli spokojeni. Exkurze se nám velmi líbila.

  zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace