Anna Dvořáková, Michal Suchomel a 3. místo v projektu Příběhy našich sousedů - Broumovsko 15. 4. 2019

Vzdělávací projekt neziskové organizace Post Bellum pro žáky základních škol a víceletých gymnázií vybízí k úkolu vyzpovídat pamětníka, natočit vzpomínky, digitalizovat fotografie, prozkoumat archivy a nakonec vytvořit rozhlasovou, televizní nebo psanou reportáž či dokument.

Projekt je příležitostí k mezigeneračním setkávání, příležitostí naslouchat a poznávat při tom moderní dějiny jinak než v hodinách dějepisu.

Město Police nad Metují podpořilo letos možnost práce týmu základní školy. Anička s Michalem natáčeli vyprávění pana Jaroslava Macouna, dlouholetého ředitele a učitele školy (též dědečka Aničky). Video o dvou důležitých životních náhodách, které ovlivnily jeho život, můžete zhlédnout na stránkách projektu.

 Díky poctivému zpracování videonahrávky i dobré závěrečné prezentaci v zaplněném Dřevníku Broumovského kláštera ocenila porota několikaměsíční práci polické dvojice krásným třetím místem z osmi představovaných projektů.

Gratulujeme!

Za pedagogické vedení týmu Mgr. Marie Hornychová

  zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace