Čtvrťáci v Praze 4. 11. 2016

První listopadový den jsme brzy ráno nasedli do autobusu a s velkým očekáváním vyrazili směr Praha. Potřebovali jsme si prohlédnout památky, o kterých se učíme. Vystoupili jsme u Pražského hradu, kde začala naše procházka. 

Prohlédli jsme si nádvoří a pokračovali do Katedrály sv. Víta. Ta nás všechny naprosto ohromila svojí velikostí a krásou. Následovala cesta do Baziliky sv. Jiří, měli jsme možnost projít Vladislavským sálem a přilehlými místnostmi, prošli jsme se Zlatou uličkou a prozkoumali mučící nástroje v Daliborce. Seběhli jsme po starých zámeckých schodech a přesunuli se na Malou stranu, prošli přes Karlův most na Staroměstské náměstí - na orloj. Poté nás autobus odvezl na druhou část naší exkurze, na letiště Václava Havla. Tam jsme dvě hodiny jezdili po letištní ploše a mohli sledovat dění. Viděli jsme přistávat i vzlétat letadla. Pozorovali jsme, jak se letadlo roztlačí ze stání, jak tankuje a další věci běžného provozu. Exkurzi jsme zakončili u letištních hasičů, kde jsme mohli vidět jejich techniku a dozvěděli se zajímavosti z jejich práce. A potom již hurá domů.  Den se nám vyvedl a již teď se těšíme a další akce.  

 

Jana Horáková Šulcová

Andrea Kolářová

  zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace