EDISON - pondělí 7. 10. 2019 11. 10. 2019

Good morning., Hello., How are you?, Where are you from? A spousta další angličtiny se minulý týden opět ozývala v naší škole. Už potřetí proběhl projekt EDISON, v rámci kterého nás navštívili studentky z Brazílie Indonésie, Indie, Rumunska, Ruska a Gruzie. Po slavnostním zahájení se rozešli do tříd a stali se tak součástí vyučování. Naši žáci reagovali velmi pozitivně a uvědomili si potřebu komunikovat v cizím jazyce. Kromě prezentací svých zemí a spousty užitečných informací zapojili žáky do konverzace a zdánlivá jazyková bariéra nebyla najednou nijak znát.

Bylo až s podivem, kolik dětí jindy skoupých na slovo se zapojilo. Studentky byly ubytované v rodinách některých našich učitelů. Každý den po škole pro ně byl připravený program. Například prohlídka broumovského kláštera, výlet na Bischofstein,  návštěva Náchoda a jiné. Cíl projektu byl tak opět naplněn a já pevně doufám, že nám pomůže lépe motivovat naše žáky při dalším studiu cizích jazyků. Když ne dnes, tak v budoucnu, až budou vykonávat svá povolání nebo třeba cestovat a poznávat svět, tuto kompetenci jistě ocení.

 

  zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace