Exkurze čtvrtých tříd do Prahy 9. 11. 2015

Ve čtvrtek 5. 11. žáci čtvrtých tříd navštívili po pečlivé přípravě ve škole a za krásného slunečného počasí naše hlavní město. Na vlastní oči viděli a zažili mnoho z toho, co si ve škole vyprávěli, prohlíželi a četli.       

Vyrazili jsme brzy ráno a již v 9 hodin nás přivítalo Letiště Václava Havla v Ruzyni, kde začala na Terminálu 3 naše exkurze.

Uvítala nás průvodkyně paní Milena, která se nám dvě hodiny věnovala. Každý z nás obdržel vizitku a prohlídka mohla začít. Prošli jsme bezpečnostní kontrolou, kterou se prochází při pohybu na letišti. Prohlédli jsme si zázemí letiště, viděli organizaci příletů a odletů v praxi, staré modely letadel i připravenost záchranných sborů. Paní Milena nám vše trpělivě vysvětlovala, ukazovala a obdrželi jsme spoustu nových informací.

Po prohlídce letiště jsme se přesunuli na Pražský hrad. Viděli jsme polední výměnu hradní stráže. Prohlédli jsme si Chrám sv. Víta a pokračovali na Karlův most, Václavské náměstí a Staroměstské náměstí. Orloj se nám velmi líbil.

Ze Staroměstského náměstí jsme se vydali do Celetné, kde nás čekala „sladká“ tečka naší exkurze – muzeum čokolády. Seznámili jsme se s historií výroby čokolády, s ukázkou výroby čokoládových pralinek plněných nugátem a samozřejmě ochutnali a zhodnotili jejich kvalitu. Potom přišla naše chvíle a ve workshopu si každý mohl vyrobit svou čokoládu, kterou si odnesl jako dárek.

Poté honem na autobus, který nás unavené, spokojené a plné dojmů dovezl zpět domů.

  zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace