Finanční gramotnost 12. 6. 2017

V pátek 9. 6. se žáci 5. ročníku naší školy zúčastnili přednášky na téma „Finanční gramotnost“, kterou si připravili lektoři ČSOB.

Žáci se nejprve seznámili s výměnným obchodem, vznikem peněz, s historií peněz, hodnotou bankovek, funkcí bankomatu, různými způsoby platby, se skartovanými bankovkami atd.

V druhé části získali informace o zdrojích příjmů, druzích výdajů, toku peněz, hospodaření rodiny, bankovních produktech.

Získané vědomosti si vyzkoušeli v praxi. Ve skupinách si museli připravit rodinný rozpočet, promyslet nezbytné výdaje, možnost spoření apod. Svou práci každá skupina odprezentovala, zodpověděla dotazy. Všechny skupiny se svého úkolu zhostily na výbornou.

Poděkování patří lektorům za jejich přístup a pomoc žákům. Přednáška se dětem líbila a odnesly si mnoho nových informací a hlavně poznatek, jak zacházet s penězi, aby se nedostaly do problémů.

H. Křišťálová

  zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace