Jednodenní projekt v 1. třídě – Veselá BRAMBORA 2. 11. 2017

V úterý 31. 10. a ve středu 1. 11. proběhl v 1.A a v 1.B „bramborový den“. Děti si do školy přinesly brambory a jiné pomůcky a vyučování mohlo začít.

Zahájili jsme výuku říkankou „Koulela se brambora“. Následovalo povídání o pěstování a využití brambor. Děti vymýšlely, jaké možné dobroty můžeme z brambor připravit.

Zatímco v 1. A žáci pracovali podle vylosovaných písmenek ve skupinkách jako Hranolky, Špalíčky, Chipsy a Krokety, v béčku zase v tělocvičně při TV s bramborami soutěžili v „sázení a sklízení“ brambor. Brambory jsme rovnali podle velikosti, počítali jsme je, řešili jsme matematickou Bramboriádu. V Českém jazyce jsme sestavovali různá písmena a pomocí uvolňovacích cviků jsme malovali Veselou bramboru. Podle pohádky o Brambůrkovi a o drakovi, který měl rád brambory, jsme si připravili pokus s bramborou, která zůstane ve třídě na okně – v teple a na světle. Co se s ní asi stane? Při druhé pohádce jsme si zase procvičili jemnou motoriku a každý si oloupal a snědl jednu malou vařenou bramboru. A začalo vyrábění. Nejprve si děti vyrobily podzimního ježečka a poté jsme tiskali brambory do pytle.

Během celého vyučování nás provázely písničky a říkanky o bramborách. Např.: Kopu, kopu brambory, Jedna dva tři čtyři pět, Sluníčko zachází za hory, nebo Princeznička na bále.

Projektový den jsme si moc užili a byli jsme také velice šikovní.

 

Švábová, Macháčková

  zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace