KyberLife 15. 5. 2019

6.5. a 9.5. 2019 se žáci druhého stupně účastnili programu KyberLife. Jednalo se o velice zajímavě sestavený program, který žáky pomocí jejich mobilních telefonů zatáhl do příběhu dívky, která zažívala šikanu v prostoru sociální sítě.

Žáci měli možnost ovlivňovat pokračování příběhu svým hlasováním a zároveň vyjadřovat názory prostřednictvím chatu. Po projekci následovala beseda s tvůrcem projektu, panem Dominikem Macháčkem, který přímo reagoval na vyjádřené názory a případně žákům pojmenoval jejich chování v kyberprostoru.

Velice zajímavé bylo ukázání rozdílnosti chování, pokud jsou v anonymitě a nebo mají vyjádřit svůj názor veřejně. Mnoho otevřených témat bylo odpovězeno, ale další jsme si odnesli do školy a v následujících hodinách o nich diskutovali.

Chtěli bychom poděkovat ZUŠ za možnost konání programu v jejich krásném novém koncertním sále, který dodal programu zajímavou atmosféru. Také děkujeme Městu Police nad Metují za významné finanční přispění žákům na vstupné. Doufáme, že částka vložená do prevence napomůže k bezpečnějšímu a uvědomělejšímu pohybu žáků na sociálních sítích.

 

  zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace