Mladý chemik 21. 3. 2017

V letošním školním roce se naše škola opět zapojila do soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR.

Soutěžili žáci základních škol z pěti krajů - Pardubického, Královéhradeckého, Středočeského, Libereckého a Vysočina, celkem 5000 žáků a 129 ZŠ.

V 1. kole proběhlo testování na ZŠ, tři nejlepší z každé školy postoupili do 2. kola. Za naši školu to byli : Šárka Fulková, Jaroslav Foglar a Michal Kocián.

Ve 2. kole se zkoušely teoretické znalosti v učebnách SPŠCH Pardubice. Třicet nejlepších postoupilo do 3. kola. Mezi nimi byl i Jára Foglar.

3. kolo - zkouška praktických dovedností v laboratoři SPŠCH.

Na základě výsledků 2. a 3. kola byla vyhodnocena škola s nejlepšími mladými chemiky.

Jára obsadil krásné 12. místo, naše škola 13. místo.

Celkové výsledky soutěže jsou umístěny zde.

Gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.