Projektový den 6. B 8. 10. 2019

Projektový den pro třídu 6. B byl zaměřen na prevenci proti šikaně, posílení spolupráce, upevnění kolektivu a rozvoj pozitivních vztahů mezi žáky.

              

Realizace tohoto projektového dne byla domluvena s lektorem panem Gerdem Weinlichem, který pořádá akce pro děti, mládež i pro rodiny s dětmi a také spolupracuje s Ulitou Broumov. Samotný  program proběhl na území Autokempu Náchod – Běloves, kde měl lektor připravena různá stanoviště s činnostmi, do kterých byli všichni žáci zapojeni. Ve škole mu ještě předcházela krátká beseda se školní preventistkou Mgr. Kateřinou Nekvindovou právě na téma šikany a tvorby třídního kolektivu. Z aktivit, které byly realizovány v rámci projektového dne, můžeme jmenovat komunikativní hry, aktivity na zpětnou vazbu, na rozvoj a posílení spolupráce a důvěry formou tvořivých i sportovně zaměřených her.

Vzhledem k tomu, že se jedná o nově vytvořenou třídu, děti se díky tomuto dni lépe poznaly, dozvěděly se o ostatních nové informace, musely spolupracovat ve skupinách, které si samy nezvolily. Prostřednictvím některých aktivit zjistily, jak je důležité moci se spolehnout na někoho jiného, mít odvahu zastat se slabšího, že by neměly nikoho vyčleňovat z kolektivu, a měly možnost si uvědomit spoustu dalších vlastností, se kterými se mohou u lidí setkat.

                Celý den se vydařil a všechny děti ho hodnotily velmi pozitivně.

  zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace