Sedmé třídy v Kolárově divadle 7. 10. 2015

Ve středu 7. října jsme využili možnosti podívat se do Kolárova divadla, které bylo otevřeno pro veřejnost. Děti si mohly prohlédnout celé jeviště, posadit se do hlediště, seznámit se s pojmy forbína, provaziště, praktikábl, tahy a mnoha dalšími. Největším zážitkem byla návštěva kabiny pro zvukaře a osvětlovače, kde naprostá většina z nich nikdy nebyla.

Viděly i s ukázkami různé možnosti osvětlení, kde a jak se může zatahovat opona, jak se pouští zvukové nahrávky a efekty. Součástí téměř hodinového programu bylo také vytvoření návrhu plakátu k jedné z divadelních her, kterou lze zhlédnout během letošních Polických divadelních her. Návštěvy divadla jsme využili také k doplnění hodin literární výchovy. Na závěr bych chtěla poděkovat paní Ivaně Richterové, slečně Martině Váňové a panu Kamilu Huškovi, kteří se dětem v divadle opravdu věnovali.

  zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace