Úspěšné přijímací řízení žáků devátých tříd 18. 5. 2016

V letošním školním roce má naše základní škola dvě deváté třídy. Převážná část žáků se v dubnu zúčastnila přijímacího řízení na střední školy s maturitou. V porovnání s minulými roky byl větší zájem o studium na gymnáziích. S potěšením můžeme konstatovat, že naši žáci byli velmi úspěšní.

 Na gymnáziích v Náchodě i Broumově a na SPŠ Hronov se umístili na prvních místech. Výborných výsledků dosáhli na Jiráskově gymnáziu Náchod, kde se 11 uchazečů o tuto školu umístilo v první třicítce ze 131 přihlášených žáků, z toho sedm dokonce do 15. místa. Žáci se mohli na přijímací zkoušky připravovat jednak v době po vyučování ve škole, jednak i doma, kdy jim z matematiky i českého jazyka byly poskytovány cvičné testy a další materiál. Mnozí z nich toho také využívali. Opakování a procvičování učiva z českého jazyka byla také věnována většina hodin mluvnice. Celkově byli všichni žáci přijati buď na střední školu s maturitou, nebo do učebního oboru. Všem gratulujeme, přejeme krásné prázdniny a především hodně úspěchů při studiu na nových školách, kam nastoupí v září.

  zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace