Žáci ZUŠ hráli na 1. stupni ZŠ 19. 3. 2016

V pátek 18. 4. zněla školou hudba. Žáci žesťového oddělení naší ZUŠ pod vedením paní učitelky Lenky Němcové předvedli v improvizovaných „koncertních sálech“ ve třídách 1. stupně ZŠ svá vystoupení komorní hry. Dvě dua a jeden kvintet.

  Žáci pěti tříd se stali pozornými posluchači. Pozornými ke krásné hudbě, bravurnímu provedení a k výkonům šikovných vrstevníků (Prokopa a Kuby) a dalších (dětí z Machova a Broumova) jen o něco málo starších než posluchači sami. Na základě domluvy paní učitelky Němcové s jednotlivými učitelkami se vystoupení mohlo rozšířit o poznávání jednotlivých nástrojů (trubka, baryton, lesní roh, tuba) a jejich zvuku, o zajímavosti hry na ně, o vyzkoušení hry – vlastně – spíše pokusu vyloudit vůbec nějaký tón. To vše ve velmi přirozené atmosféře jednotlivých tříd.

   Dopoledne proběhlo ve znamení všestranné spokojenosti. Žáci ZŠ měli zprostředkován kvalitní a podnětný hudební zážitek, z velké míry motivační. Žáci ZUŠ dostali příležitost provést jednu ze svých mnoha zkoušek před publikem a s potleskem. Příští týden je čeká soutěž. Budeme držet palce.

   Tuto akci si dovoluji hodnotit jako zdařilou a přínosnou. A doufám v další navázání na ni. Dík patří paní učitelce Němcové ze ZUŠ, ale i třídním učitelům ZŠ z Police n. M., Machova a Broumova za uvolnění mladých muzikantů z výuky. 

  zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace