Zdravotní cvičení 4. 5. 2020

Vážení rodiče

Na naší škole byl pro žáky 2. stupně otevřen předmět „Zdravotní tělesná výchova“. Informaci o náplni hodin jste dostali společně se seznamem volitelných předmětů. I pro příští školní rok se tento předmět objevil v nabídce. Proto bych Vám ráda napsala pár postřehů, které jsem získala během tohoto krátkého školního roku.

 

  • Pokud si děti vyberou tento předmět samy od sebe, je to fajn. Pravděpodobně si uvědomují nějaké své tělesné neduhy a chtějí je změnit. Taky jsem si všimla, že jsou to děti, kterým možná vyhovuje, že se v hodinách nesoutěží, že se s nikým nepoměřují.
  • Horší to bylo s těmi, které byly asi přihlášené Vámi. I když evidentně tento druh cvičení potřebovaly, tak buď brzy odpadly, nebo chodily velmi nepravidelně. Pokud se na hodinu nedostavily bez omluvy, psala jsem Vám zprávu, abyste měli přehled, kde se Vaše děti nachází.

Zdravotní cvičení je sice předmět nepovinný, ale určitá pravidla jsou potřeba. Škola nemůže udržet předmět, ve kterém je méně než deset dětí. Prosím Vás tedy, pokud budete pro příští školní rok o zdravotním cvičení uvažovat, důkladně to se svými dětmi proberte. Pokud byste potřebovali nějaké další informace, ráda Vám je poskytnu.

Renata Teichmanová

 

  zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace