Atletická olympiáda – Náchod, 22.6.2018 26. 6. 2018

Druhý ročník atletické olympiády základních škol náchodského okresu proběhl na zrekonstruovaném stadionu Na Hamrech snad v jediném chladném dni za poslední tři měsíce.

V konkurenci jedenácti škol jsme výsledkově nedopadli špatně a zůstali jsme jen o čtyři body pod „bednou“. I přesto to mrzí. Na atlety z Jaroměře a plhovskou „sportovní“ školu asi nemáme nárok, ale o to třetí místo jsme se kousnout mohli. Je to sport …                                                                                Budu se opakovat, ale opět nás zklamal dlouhý běh, tentokrát u holek. Disciplína, na které jsme dříve body navíc získávali, tak ta je v současné době naší noční můrou … jakoby se z Police vytratili trénovaní běžci …    Přidáme li k tomu výpadek v hodu krikeťákem u mladších žáků, víme přesně, kde nám utekly ty dva bodíky v konečném účtování. / 124 b. /

Přes méně optimistický úvod bych ale chtěl touto cestou poděkovat všem našim reprezentantům za účast, nasazení a předvedené výkony. Věřím, že nám to cinkne příště. Tahounem týmu se stal Standa Rubáček, který urval v silné konkurenci čtvrté /výška/ a první místo / 800 m /. Skvělá práce! V individi disciplínách jsme několikrát atakovali stupně vítězů a tak při závěrečném hodnocení bylo i několik našich žáků odměněno z rukou vzácného hosta na této akci – olympijskou vítězkou a bývalou světovou jedničkou v běhu na lyžích, paní Kateřinou Neumannovou. Podívejte se na výsledkový servis a  pár záběrů z této akce ve fotogalerii – stojí to za to.

Byla to poslední sportovní akce v tomto školním roce – a byla úspěšná, nedejte na smutek z úvodu. Poděkování všem našim sportovním reprezentantům a přání pohody, radosti a spousty pohybu všem a to nejen o prázdninách.

Petr Jansa, kabinet tv