Akce ŠD ke Dni dětí

17. 6. 2014

Letos jsme pravidelnou akci ŠD připravili jako překvapení či dárek ke svátku dětí.
V pátek jsme jeli na tajný výlet do Velkého Poříčí k hasičům.

Tam na 4 stanovištích děti zkusily svoji odvahu nebo zručnost – lezení po žebříku, shazování plastových lahví proudem vody (někdo měl co dělat, aby hadici udržel), vytahovaly se na sedáku do výšky 3 m, procházely polygonem. Od hasičů jsme jeli vlakem do Žďára, zastavili jsme se na bývalém koupališti, kde jsme se podívali na krmení pstruhů. Pokračovali jsme do Police, kde na nás čekala večeře, příprava svých pelíšků, volné hry a nakonec stezka odvahy. Ráno po snídani a úklidu děti odcházely s rodiči domů.
V pondělí za odměnu jsme se setkali s panem Obršálem – včelařem, který nám ukázal věci, které potřebuje včelař – plásty, úly, oblečení apod., při tom povyprávěl o včelách.