Děti v knihovně

29. 11. 2018

Dne 14. 11 děti z prvního oddělení ŠD navštívily knihovnu. Paní knihovnice Katka pro ně připravila zajímavý hodinový program. Letošní rok ve ŠD je tematicky zaměřen na přítele člověka tedy PSA. Program byl věnován tomuto tématu.

Měl podobu zkrácené verze denního školního rozvrhu. První hodina - český jazyk – byla zaměřena na písmenka P, E, S. V matematice děti počítaly různá psí plemena. V prvouce se zaměřilo na to, co všechno pes potřebuje a jak se o něj máme starat. V poslední hodině – pracovní činnost si děti udělaly záložky s obrázky pejsků.

Jiný pěkný a zajímavý program na téma PES knihovnice připravila 12. 11. a 22. 11 pro další tři oddělení ŠD.  Poslechly si příběh z knihy Malostranská psí zima, píseň o psech. V písni se zpívalo o psích rasách, a tak následně musely ve trojicích skládat, co se o které rase zpívalo. Pak vyhledávaly zajímavosti o psech v časopisech, malovaly své psy.

Tato akce byla velmi pěkně připravená a děti byly nadšené. Velká pochvala patří knihovnici Katce.

Všechna oddělení také navštívila výstavy O Sahaře a Kvíčerovskou sirku.