Krásná odpoledne v knihovně

16. 1. 2018

Lednové počasí nepřeje zimním radovánkám, proto jsme požádali paní Boučkovou, zda pro nás připraví nějakou činnost v knihovně.

V pátek 12. 1. prvňáčkové a v pondělí 15. 1.druháčkové navštívili knihovnu. Paní Boučková pro ně měla připravené aktivity. Četla jim z knihy Jana Vodňanského  O slonovi, který utekl z každého obrázku. Děti poslouchaly „Pohádku o Knihomůlcích a psacím stroji“, pak se z nich staly Knihomůlci . S pomocí paní Boučkové ukazovaly písmena vychovatelkám, a ty zase podle nich na psacím stroji napsaly krátkou pohádku. Nakonec se rozdělili do skupinek a zahráli si stolní hry. Druháci si prohlíželi a četli z knih.  Čas rychle uběhl a my se museli vrátit do školy. Všem se v knihovně líbilo a těšíme se na další spolupráci.

Paní Boučkové patří veliké poděkování za příjemně strávené odpoledne a za motivaci k četbě.