Ohlédnutí za 17. „pobytem v přírodě“

14. 8. 2014

Letos jsme pro polické a bezděkovské děti naplánovali týdenní pobyt v Křinicích od 7. 7. do 11. 7., zázemí jsme měli v pěkných nově upravených prostorách bývalé školy. Popisovat, co jsme který den dělali, nebudeme, jen vyjmenujeme některé aktivity, kterými jsme děti zabavili.

Fotky, které jsou součástí tohoto článku, Vám mohou přiblížit atmosféru tohoto týdne. Chodili jsme do lesa, kde jsme stavěli z přírodních materiálů pyramidy a domečky pro domácí zvířátka nebo libovolné domečky, hráli v lese hry, ve skupinkách soutěžili. V prostorách školy jsme některé úkoly plnili ve skupinkách složených tak, aby v každé z nich byly děti od 1. do 4. třídy. Nejstarší dítě (pobytu se už účastnilo potřetí nebo počtvrté) byl kapitán a předával znalosti a pomáhal těm menším. Letošní týden jsme věnovali domácím zvířatům, vyráběli jsme loutky zvířat a rekvizity, a pak s nimi děti hrály příběhy. Dostávali úkoly s přírodní tématikou, rozdíly apod., které opět plnili ve skupinkách – spolupráce. Na zahradě jsme soutěžili, hráli si a používali prolézačky. 2x jsme si vyšli na výlet do Broumova, tam jsme navštívili PLEY Broumovsko, ZOO v Otovicích, klášter, nakoupili jsme si a zašli jsme si do hotelu Praha na hranolky. K ránům patřila rozcvička a kontrola úklidu. Nechyběla večerní stezka odvahy. Každý večer po osobní hygieně přišel čas i na vyprávění a pohádky. V pátek jsme zhodnotili týdenní práci ve skupinkách, rozdali jsme jim diplomy a každé dítě si vybralo odměnu. Na zpáteční cestě jsme se zastavili na letišti, kde jsme měli ještě prohlídku hangáru a letadel. Na děti si letos určitě stěžovat nemusíme, byly hodné (pokud byl menší problém, tak v počtu 61 dětí to bylo zanedbatelné a hned jsme ho vyřešili). Doufáme, že děti z pobytu přijely spokojené (I když únava na nich byla určitě vidět – stejně jsme se cítili i my dospěláci).