Pobyt v přírodě v Křinicích

31. 8. 2017

Letošní v pořadí 20. pobyt v přírodě jsme začali vycházkou přes Suchý Důl do Ameriky. Cestou jsme si hráli, sbírali houby. V Americe nás čekalo v lese velice oblíbené stavění domečků, hry v lese a v horní části Křinic jsme si opekli párky.

Večer jsme došli do bývalé školy v Křinicích. Únava na dětech nebyla vidět, hned se ubytovaly, povlékly si své deky a polštáře, a pak si pěkně hrály. 56 dětí bylo ubytováno v několika pokojích, zázemí moc pěkné jak na spaní, tak i na hry v celé budově i venku na zahradě. V úterý nám pršelo, tak jsme využili prostory v kulturním domě k soutěžím (skákání v pytlích, házení kroužků na cíl, chůze po papírech, driblink, apod.). K večeru jsme se prošli po vesnici.  Ve středu jsme pěšky zvládli výlet do Broumova, prohlédli jsme si náměstí, něco jsme si nakoupili, a pak jsme trávili celé odpoledne na  farmě  Wenet v Otovicích. Děti mohly jít do ohrad mezi lamy, osly, ke kozám, pohladit si je a také je krmit.  Bylo to zajímavé a krásné odpoledne. Čtvrtek jsme celý trávili na zahradě u školy, kde jsme si hráli, soutěžili, např. skládali z papíru, vymýšleli rýmy, cvrkali kuličky, skákali (nastavovaný skok), „navigaci“, chodili na chůdách, posílali koule mezi branky apod.  Děti i během týdne plnily ve skupinách různé úkoly spojené s námětem celého pobytu –„ zvířata z jiné země nebo planety“. Měli i dost času na volné hry, malování. Ve čtvrtek večer jsme si vyzkoušeli odvahu při večerní stezce, všichni prošli s baterkami stezku, která vedla do polí. V pátek nás už čekalo zhodnocení pobytu, vybarvení diplomů, úklid, balení svých věcí, volné hry na zahradě.  Pěšky jsme došli do Broumova, a pak jsme autobusem dojeli do Police, kde už na ně čekali rodiče.

Doufám, že děti byly spokojeny a budou na týden strávený v Křinicích rády vzpomínat.