Předjaří ve družině

24. 4. 2014

Každoročně v období od února do Velikonoc se věnujeme nácviku básní a písní k vynášení zimy – Morany, přivítání jara. Tato akce se uskutečnila v pátek 4. 4. Všechna tři oddělení postupně navštívila knihovnu, kde pro nás měla paní Plachtová připravenou besedu o včelách a o dalším životě na louce.

Byla to zajímavá a poučná odpoledne. Tradičně jezdíme 2x plavat do krytého bazénu v Náchodě, trénujeme vybíjenou, a pak jsme se účastnili okresního kola školních družin ve vybíjené v Broumově. Všechny děti po odděleních skládají dvě puzzle a 3 nejlepší z každého ročníku postupují do celodružinové puzzliády. Dále děti zhotovily velikonoční výrobky, které jsme vystavily ve družině i v Pellyho domech a poté si je odnášely domů.