Už zima skončila?

19. 3. 2018

Aktivity ve družině v únoru a začátkem března byly ještě motivované na zimní téma. Ale začali jsme se pomaličku připravovat na tradiční loučení s paní zimou – Moranou a na vítání jara.

Ve 4. oddělení děti zhotovily Moranu, ve všech odděleních jsme si buď jen opakovali, nebo se naučili písně a básně o Moraně a píseň o jaru. V pátek 16. 3. na 60 dětí s nadšením vyrazilo od školy k říčce Ledhujce, abychom zimu z Police vyhnali. Cestou, a pak u vody jsme vykřikovali básně a zpívali písně. Z břehu a z lávky jsme sledovali, jak Morana krásně hoří a čekali, zda ohořelý kříž (zbytek Morany) odpluje.  Ale pod mostem se zasekl a museli jsme mu pomoci, aby odplul. Nazpět ke škole jsme se vraceli s lítem, symbolem jara.

A co myslíte, že to znamená? Zimní oblečení si schovávat nebudeme, zima v Polici ještě zůstane.