Výlet s ekologem a spaní ve družině

31. 5. 2019

V pátek 24. května vyrazily děti ze třetího a čtvrtého oddělení družiny do Janovic u Trutnova. Zde na ně čekal ekolog a pracovník správy CHKO Broumovsko Petr Köppl. Společně se vydali do Teplických skal. Celou cestu měl pro ně pak Köppl připravené nádherné povídání.

Věděli jste, že na břidlicovém podkladu roste více rostlin než na pískovcovém? Nebo že za vesnicí byl malý lom, ze kterého obyvatelé získávali kámen na stavbu svých domů? Neméně zajímavé bylo i povídání ve skalách. Kromě nových informací si děti zahrály i spoustu her. Po návratu do školy je čekalo ještě opékání buřtů, návštěva Dřevěnky a muzea v rámci „Noci kostelů“. Po noční hře temnou školou a překonání nástrah školního kotelníka děti ve svých spacácích spokojeně usnuly a spaly až do rána, kdy si je vyzvedli rodiče.