Vyvrcholení práce zdravotnického kroužku

12. 5. 2014

Už několik let ve školní družině lze navštěvovat zdravotnický kroužek. Letos o něj ze strany dětí nebyl velký zájem. Pravidelně ho navštěvovalo pouze 7 dětí, které se zajímaly o poskytování první pomoci.

V dubnu jsme si z Náchoda vypůjčili Andulku. Nadešel čas na nácvik resuscitace, a pak jsme navštěvovali 3., 4. a 5. třídy. Na 5 stanovištích si vždy žáci pod vedením dětí z kroužku vyzkoušeli obvazovou techniku, ošetření zlomeniny, tepenného krvácení, popáleniny, dále resuscitaci a stabilizovanou polohu. Ve středu 7. května jsme se zúčastnili Okresní soutěže hlídek mladých zdravotníků v Náchodě. Hlídka 1. stupně pod vedením Lindy Kudelkové (Patrik Fabián, Bára Fatková, Pepa a Kája Zemanovi) se umístila na 3. místě z 11 hlídek.  Z 350 bodů (s kterými přišli do soutěže) ztratili pouze 18 bodů.  Z druhého stupně jeli Martin Adam a Míša Zemanová, protože byli jen dva, byla z nich a dalších 3 dětí vytvořena hlídka náhradníků. Poznali se až v Náchodě 5 minut před soutěží a také si vedli dobře. Umístili se na 7. místě z 11. ČČK měl pro všechny soutěžící připravenou svačinu, pití a tašku s dárkem (hodnota dárku odpovídala umístění, např. děti na 3. místě dostali knihu o přírodě a drobnosti). Patří jim všem veliká pochvala.