Zima a karneval u prvňáčků

15. 3. 2022

V letošním roce počasí k zimním aktivitám nepřálo, proto jsme využili každou chviličku, abychom se vydováděli na sněhu. Zimním tématům jsme se věnovali při malování, vyrábění.

Vyprávěli jsme si o olympijských hrách a zimních sportech. Spolupracovali jsme s knihovnou, děti si donesly do družiny svoje knihy a podle nich namalovaly obrázky. Jejich výkresy byly úžasné, některé (bylo jich dost) byly poslány i do Polska, kde se účastnily soutěže a teď budou vystaveny na chodbě v polické knihovně.

Vyrábění pozvánek a masek na karneval děti namotivovalo na pravidelnou akci školní družiny. V pátek 4. 3. v našem oddělení, a pak i v tělocvičně děti soutěžily, tancovaly, skotačily. Jejich veselé hlasy byly hodně slyšet. Užívaly si to.