MŠ Česká Metuje
Prosinec v České Metuji

31. 12. 2022

Prosinec v naší MŠ se nesl v duchu příprav na Vánoční jarmark.

Společně jsme vyráběli, zpívali koledy a nacvičovali dramatizaci Vánoční pohádka, kterou jsme na jarmarku předvedli. Výrobky určené k prodeji určitě potěšili. Cena byla dobrovolná, a my jsme si odnášeli 4 987 Kč, které využijeme pro činnost MŠ.

Také  čekání na Mikuláše a čerta jsme si vyplňovali zpěvem, tvořením, pohybovými aktivitami a každodenním rozvíjením znalostí světa kolem nás, matematických schopností, jazykových dovedností. Návštěva Mikuláše a anděla proběhla v pohodové atmosféře. Jak také jinak, vždyť máme báječné děti. Mikulášský balíček děti prozkoumaly, a odnášely si ho domů s hrdostí, jak vše zvládly.

Vánoce jsou za dveřmi, a naše činnosti jsou naplněny radostným očekáváním vánoční nadílky.

Adventní čas byl využit k přiblížení tradic Vánoc. Nejen koledy, ale i příprava adventního věnce, plnění úkolů z adventního kalendáře, malování, kreslení, tvoření, pouštění lodiček, rozhovory o vzájemných vztazích při zhotovování dárečků nás posunulo až k samotné vánoční nadílce. Rozzářené oči dětí, při pohledu na rozsvícený stromeček a hromadu dárků, jsou pro nás odměnou.