MŠ Česká Metuje
Únor bílý, pole sílí !

28. 2. 2023

Protože bílý byl, hrátky na sněhu probíhaly každodenně, dokud nebylo bláto.

Zimní sport jsme si užili při jízdách na lopatách.

Lyžování jsme se však vyzkoušeli jen ve třídě na lyžích z kartonu, zase to ale byla velká zábava.

Písničky, rytmizace, kreslení, malování, stříhání, počítání, závodění, to vše s tematikou sportu.

Téma Moje tělo děti vyhledávaly v encyklopediích,  objevovaly úzkou souvislost se sportem, výživou.

Bádali jsme tudíž v širších souvislostech.

Téma Vesmír – oblíbené všemi dětmi – kosmonauti, hvězdy, rakety i mimozemšťané – to vše v písních, hrách, kreslení, sestavování, stříhání, nalepování, práce s barvou, let v raketě ze židliček a jiné prohlubování fantazie.

Velkou radost měly děti, když si do vystříhaného kosmonauta nalepily svůj vyfotografovaný obličej.

Poděkování paní Daně Vlčkové za ukázku mysliveckých trofejí a poutavého vyprávění o zvířatech.