14. 6. 2023

V rámci výuky výtvarné výchovy se zúčastnili žáci třídy 6.B edukačního programu k výstavě Ondřeje Vyhnánka v Dětské galerii Lapidárium v Broumově. Společně si prohlédli vystavená díla v galerii, ale našli také velké graffiti, které výtvarník vytvořil přímo v Broumově. S plným nasazením pracovali i při plnění úkolu navazujícím na téma výstavy, tedy EVERYTHING IS BLACK AND WHITE.

Ohlasy žáků:

Graffiti jsou zajímavý styl výtvarného umění. Obrazy Ondřeje Vyhnánka jsou pro mě inspirativní. Černobílé malby byly velice zajímavé. N.O.

Líbilo se mi umění Ondřeje V. Inspiroval jsem se a doma jsem to taky zkusil. O.S.

Bylo to moc pěkné. Zajímavé bylo to, že Ondřej Vyhnánek maluje obrazy černobíle, ale vytváří i vázy a sochy. A mohli jsme si taky vyrobit svůj obrázek. A.H.

Moc hezké. Líbilo se mi, že jsme si mohli vytvořit vlastní obraz a projít galerii. V.K.

Moc se mi líbily černobílé obrazy. Zaujaly mě ty keramické postavičky. Byly moc krásné. A bavilo mě, jak jsme malovali ty svoje černobílé obrázky. Ondřej Vyhnánek je super! A nejvíc se mi líbil ten květináč, který byl také pomalovaný. T.S.

Určitě tam pojedu znova :). K.J.