11. 9. 2023

Cílem všech pedagogů je úspěšná adaptace šesťáků. Přechod na 2. stupeň je pro žáky velká změna – jiná budova, noví učitelé, nové předměty, noví spolužáci, pro někoho i jiné město. Pro všechny je to však nový začátek a možná šance začít jinak a lépe. Hned druhý den školního roku 5. 9. 2023 proběhl Den pro naši třídu, který připravili třídní učitelé ve spolupráci se školním poradenským pracovištěm.

Aktivity 4 hodinového programu byly zaměřené na vzájemné seznámení, na trénink spolupráce. Žáci blíže poznali svou  třídní učitelku. Program se vydařil, žáci se aktivně zapojili a kladně hodnotili takový start nové třídy. Na tento program navážou třídnické hodiny. Zaměříme se na tvorbu pravidel třídy, na způsoby účinné domácí přípravy na školu, na rozvoj dobrých vztahů ve třídě.

Mgr. Kateřina Nekvindová, školní metodička prevence